Motoros jogosítványszerzés GYIK

MOTOR

› Ha már van valamilyen jogosítványom és a KRESZ-vizsgán megbukom, elveszik-e a meglévő jogosítványomat?

A sikertelen vizsga nem érinti a már meglévő jogosítványt, nem fogják elvenni.

› Ha megszerzem a motoros jogosítványt szállíthatok-e utast?

Kezdő vezetői engedéllyel utas nem szállítható 2 évig.De ha a B kategóriád már több mint 2 éve megvan, akkor már nem kezdő a jogsid, tehát a friss motor jogsival így szállíthatsz utast is.

› Mennyi időm van befejezni a tanfolyamot, ha a sikeres KRESZ vizsga után csak később szeretném folytatni a gyakorlati felkészítést?

A sikeres KRESZ vizsgától 2 év áll rendelkezésedre, hogy befejezd a teljes tanfolyamot.
Ha a 2 év letelt újra kell kezdeni a tanfolyamot az elejétől.

› Átjöhetek másik motoros iskolából az ZOOM motoros iskolába tanulni?

Igen, az elhagyni kívánt iskola ügyfélszolgálatán kérj egy formanyomtatványt tanuló áthelyezésről (képzési igazolás). A többit már mi intézzük.

› Vizsgázhatok-e saját motorral?

Igen, a kiválasztott jogosítvány kategóriához megfelelő, érvényes műszaki vizsgával rendelkező saját motor használata lehetséges. A motort az oktatás helyszínén tudjuk tárolni.

A korlátlan motor jogosítvány

oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 595 cm3 és legalább 40kW

A2 motor jogosítvány

A2 kategóriába sorolható, oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár legalább 245 cm3-vel és legalább 20kW motorteljesítménnyel, de max 35 kW ill. max 0,2 kW/kg-ig!

A1 / B125 motor jogosítvány

kétkerekű motorkerékpár 125 cm3-ig; teljesítménye 11kW-ig; teljesítmény/saját tömeg aránya 0,1 kW/kg-ig

AM (Moped)

kétkerekű segédmotoros kerékpár max. 50 cm3

› Saját motorral történő vizsga esetén kevesebbe kerül a jogosítvány megszerzése

Orvosi alkalmassági vélemény

Orvosi alkalmassági vélemény csak akkor kell, ha nincs még semmilyen jogosítványod (B, A1, A2), a háziorvostól vagy az iskola orvosától is beszerezhető (ára kb. 7.300 Ft).

Elsősegély

Elsősegély vizsga csak akkor kell, ha nincs még semmilyen jogosítványod.
Elsősegély tanfolyam: 11.000 Ft (fakultatív)
Elsősegély vizsga: 6.850 Ft

Vizsgadíjak befizetése

A tanuló vizsgákra való bejelentését az autósiskola intézi, ennek megfelelően az alapvizsgák díjait a tandíjjal együtt az autósiskolához kell befizetni. Pótvizsgák díja az ugyanolyan típusú alapvizsgák díjaival megegyezik. Elméleti pótvizsgát a tanuló az elméleti vizsga helyszínén is befizethet, azzal egy időben pótvizsga időpontot is kérhet.

Részletfizetés

Beiratkozáskor vizsgadíjakkal együtt egy összegben, készpénzben, vagy az alábbi módon:

• első részlet: beiratkozáskor esedékes, 39.000 Ft + elméleti vizsgadíj 4.600 Ft
  • második részlet: első rutinóra alkalmával, a fennmaradó tan- és vizsgadíjak fele
  • harmadik részlet: első forgalmi óra alkalmával, a fennmaradó tan- és vizsgadíjak második fele

Pótóra A motoros kategóriákhoz a pótóra díja az alapóra díjával megegyező, a gyakorlaton lehet igényelni az oktatónál és alkalmanként kell fizetni.

Letöltés pdf formátumban