Gépkezelői OKJ tanfolyam

Targoncavezetői,Földmunka,- rakodó és szállítógép kezelő,Emelőgépkezelői,Útépítő- és karbantartógép kezelő,Építési anyagelőkészítő gép kezelő,Alapozás, közmű fenntartás gépkezelő,Energiaátalakító berendezés gépkezelői  tanfolyamok Győr.

Megjelent az 54/2021. (XI.5.) ITM rendeletet a közúti közlekedési ágazatban használt gépek kezelőinek képzéséről és vizsgáztatásáról.

A gépkezelő képzésben részt vevők felkészítése és vizsgáztatása az előző évektől eltérően kizárólag hatósági jellegű lesz, az OKJ szakképesítés és vizsga törlésre került a rendszerből.

Elméleti és gyakorlati képzés helyszíne: Zoom Autósiskola  9023 Győr,Tihanyi Árpád út 10/b

Tanfolyam időbeosztása: 3 nap elmélet, 1 nap gyakorlat.

A 24/2005 (IV.21.) GKM rendelet alapján 1 tanóra 45 perc.

A rendelet alapján a legfontosabb változások a gépkezelő képzésben alábbiak:

33 db gépcsoport helyett 82 db tartozik a hatósági képzésekhez,
- A gépkategóriák bővültek új gépcsoportokkal (a táblázatban piros színnel jelöltük)
- Elméleti tantárgyakkal bővül a képzés,
- Szóbeli vizsgaelemek kerülnek a vizsgába (2 általános és 1 gépspecifikus),
- Korábbi OKJ szakképesítéssel rendelkezők továbbra is csak gyakorlati vizsgával
- Szerezhetik meg a Gépkezelő jogosítványt, vagy az új Gépcsoport bejegyzéseket.

Az eddig helyhez kötött üzemű berendezéseknek minősülő és hatósági vizsgát nélkülöző gépek és berendezések is hatósági vizsga kötelezetté váltak. (pl: daruk, telepített emelők)

Az elméleti oktatási rész keretében

• általános munkavédelmi és elsősegélynyújtási ismereteket,
  • általános üzemeltetési és technológiai ismereteket,
  • szakirányú gépspecifikus ismereteket,

A gyakorlati oktatási rész keretében

• gépkezelési gyakorlatot,
  • munka- és balesetvédelmi ismereteket kell oktatni.

A rendelet megfogalmazza a korábbi jogosítványok és szakképesítések beszámítását is, az alábbiak szerint:

• A  tanuló mentesül a  teljes elméleti oktatási rész és az  ahhoz kapcsolódó elméleti gépkezelői vizsga alól, ha a gépcsoporthoz tartozó Könnyű- vagy Nehézgépkezelő vagy az Országos Képzési Jegyzékben foglalt Építő- és anyagmozgató szakképesítéssel rendelkezik.

A gépkezelő kategóriavizsgákat az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft bonyolítja, és sikeres vizsgát követően kiállítja a Gépkezelő jogosítványt.

Képzés díja:

• Alaptanfolyam esetén: 110.000.-Ft-tól
  • Gépcsoporthoz tartozó OKJ-val rendelkezőknek: 40.000.-Ft-tól
  • Kiegészítő tanfolyam esetén: 65.000.-Ft-tól

Jelentkezési feltétel:

- Érvényes orvosi alkalmassági igazolás, melyet foglalkozás-egészségügyi orvos érvényesít.
- Meglévő Gépkezelő jogosítvány esetén megfelelő az érvényes orvosi alkalmassági bejegyzés (jogosítvány 14. oldala) nem szükséges külön nyomtatvány. (Nem jó a régi építőgép kezelő jogosítvány fénymásolata, vagy más munkakörre kiállított orvosi igazolás)
- 2 db egyforma igazolványkép, amennyiben már rendelkezik „Gépkezelő jogosítvánnyal”, akkor 1 db igazolványképet kell leadnia. (3,5 x 4,5 cm, fehér háttér, szembenéző tekintet)
- Személyi igazolvány és lakcímkártya mindkét oldalának fénymásolata
- Könnyű- illetve Nehézgépkezelő OKJ bizonyítvány vagy az Építő- és anyagmozgató gép kezelője szakképesítés, kezelni kívánt gépcsoportnak megfelelő szakmairány szerinti OKJ bizonyítvány
 vagy
- 6/1980 ÉVM-KPM rendelet alapján kiállított (régi) Építőgépkezelő jogosítvány

A vizsgára történő jelentkezés személyesen történik irodánkban!
A vizsgára jelentkezésnek határideje van, ami a dokumentumok leadására vonatkozik (vizsga előtt 15 nap).
A vizsgát követően 15 munkanap (3 hét) áll a KAV (Közlekedés Alkalmassági és Vizsgaközpont) Kft részére a gépkezelő jogosítványok kiállítására, melyeket a jelentkezők személyesen cégünknél vehetnek át.

A jelentkezések rögzítése folyamatosan történik az irodánkban.

Vizsga és jelentkezés helyszíne: Zoom Autósiskola  Győr Tihanyi Árpád út 10/B

A képzés díját készpénzben vagy átutalással egyenlíthetik ki.

Zoom Autósiskola Győr

Jelentkezés Oktatásra