B kategóriás jogosítványszerzés GYIK

› Mennyi időm van befejezni a tanfolyamot, ha a KRESZ vizsga után csak később szeretném folytatni a gyakorlati felkészítést?

A sikeres KRESZ vizsgától 2 év áll rendelkezésedre, hogy befejezd a teljes tanfolyamot a forgalmi vizsgával együtt.

› Csak az elméleti tanfolyamot szeretném a ZOOM Autósiskolában elvégezni, a gyakorlatot pedig másik autósiskolában. Lehetséges-e és kell-e ezért valami plusz díjat fizetnem?

Természetesen örülünk, ha nálunk végzed el a teljes tanfolyamot, de az is lehetséges, hogy az elméleti tanfolyam után egy másik autósiskolában folytasd a tanulmányaidat.

Ha mégsem szeretnéd a gyakorlatot nálunk csinálni, és a beiratkozásnál jelzed, mi áthelyezünk, és nem terhelünk semmilyen plusz költséggel! De vigyázz a kecsegtető ajánlatokkal.

› Átjöhetek másik autósiskolából a ZOOM Autósiskolába tanulni?

Egyedi elbírálás alá esik.

› Nem vagyok magyar állampolgár. Milyen feltételekkel szerezhetek Magyarországon jogosítványt?

A nem magyar állampolgároknak rendelkezniük kell magyarországi lakcímkártyával, vagy legalább fél éves tartózkodási engedéllyel. A Közlekedési Felügyeletnek be kell mutatni egy, legalább a magyar alapfokú végzettséggel egyenértékű eredeti iskolai bizonyítványt. Hiteles fordítás és határozat nem kötelező, ha az adott okirat tartalmában és formájában szerepel a Közlekedési Hatóság által létrehozott mintatárban.

› Kb. hány óra alatt lesz meg a kötelező 580 km?

Egyénenként változó. Az oktatóink törekednek rá, hogy a tanulók a kötelező óraszám alatt teljesítsék a kötelező menettávolságot, de ez nem csak az oktatóinkon múlik. Függ a tanuló képességeitől, a fogalom sűrűségétől, stb… Egy teljesen átlagos kezdő vezetőnek kb. 35-40 óra szükséges, vagyis a tanulók átlagosan 5-10 pótórát vesznek a győri forgalomban.

› Mi van, ha nem megyek el a vizsgára?

Vizsgát legalább egy héttel a kapott vizsga időpontja előtt lehet lemondanod, ellenkező esetben, ha nem jelensz meg a vizsgán vagy elkésel róla, akkor csak pótvizsgadíj ellenében tudsz új vizsgaidőpontot kérni. Kivéve, ha beteg voltál, akkor viszont a betegségről szóló orvosi igazolást (legalább 3 napig fekvőbeteg voltál) a Közlekedési Hatósághoz 5 napon belül kell benyújtani.

› Mit vigyek magammal a vizsgára?

• Érvényes személyi igazolvány vagy útlevél,
  • érvényes jogosítvány /ha van már pl. motorra/ vagy ideiglenes jogosítvány,
  • ha lejárt a jogsid, akkor a régi jogsi és egy friss érvényes orvosi alkalmassági,
  • ha a meglévő jogosítványodban vagy az orvosi alkalmasságiban szerepel az, hogy csak szemüveggel vezethetsz /01.01-es korlátozás/, akkor szemüveg kell a gyakorlati vizsgára!

› A forgalmi vizsga is tanórának számít?

Igen. 1 tanórának számít, amit az ártáblázat is tartalmaz. Pót forgalmi vizsgára ugyanez érvényes.

Letöltés pdf formátumban